​Військові Шрі-Ланки зізналися у застосуванні зброї під час протестів

Військові Шрі-Ланки визнали застосування зброї під час протестів, але заявили, що не мали «наміру заподіяти шкоду протестувальникам». Відповідне визнання надійшло після розповсюдження відеороликів зі стріляниною під час протестів. Військові чиновники заявили, що під час акцій протестів було зроблено кілька пострілів у повітря і по сторонах як стримуючий фактор, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


У суботу, 9 липня, острівну держава накрили масштабні антиурядові акції. Протестувальники наполягають на офіційній відставці влади Шрі-Ланки.

Сотні демонстрантів прорвалися через барикади та увійшли на територію кампусу, де розташована офіційна резиденція та офіс президента Готабая Раджапакса.

Президент на той момент уже залишив територію кампусу, його доставили у безпечне місце.

Прес-служба прем'єр-міністра країни повідомила про проведення екстреного засідання за участю лідерів провідних політичних сил Шрі-Ланки.

Лідери політичних партій вимагали відставки президента Шрі-Ланки Готабая Раджапакса та прем'єр-міністра Раніла Вікремесінгхе.

Вікремесінгхе у відповідь повідомив про готовність піти у відставку та відкрити шлях для формування нового уряду.

«Прем'єр-міністр Шрі-Ланки пообіцяв залишити свою посаду після формування парламентськими партіями нового складу Кабміну», - повідомив офіційний представник адміністрації прем'єр-міністра Дінук Коламбедж.

Президент Шрі-Ланки Готабая Раджапакса погодився на вимоги протестувальників та піде у відставку 13 липня.

Шрі-Ланка переживає найгіршу економічну кризу у своїй історії.

Протестні акції посилилися після того, як наприкінці березня періоди відключення електроенергії почали досягати 13 годин на добу.

9 травня біля канцелярії прем'єр-міністра сталося зіткнення між демонстрантами та прихильниками уряду, а в Коломбо були покликані на чергування військові частини.

На тлі тиску опозиції прем'єр-міністр Шрі-Ланки Махінда Раджапакса пішов у відставку, уряд був розпущений.

На тлі зростання масштабів антиурядових акцій влада Шрі-Ланки оголосила про введення комендантської години на всій території острівної держави.

Унаслідок акцій протесту в Шрі-Ланці загинули 8 осіб, у тому числі депутат із правлячої партії та двоє поліцейських, не менше 250 осіб отримали поранення.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 16 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.