​Колишні арештантки в'язниць Асада стикаються з психологічним тиском

У Сирії жінки, звільнені з в'язниць режиму Башара Асада, зазнають психологічного тиску з боку суспільства та власних сімей. З початку кровопролитного конфлікту в Арабській Республіці в 2011 році тисячі жінок і дітей були незаконно затримані і катувалися у в'язницях та ізоляторах режиму Асада, повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».


Голова ради правління Асоціації солідарності з сирійськими жінками (NİSVA) Лама Ларін Джесрі розповіла про умови утримання та тортури у місцях позбавлення волі у підконтрольних режиму Асада районах Сирії.

Джесрі повідомила, що NİSVA спочатку була створена з метою допомогти сирійським жінкам впоратися з психологічними травмами та влитися у суспільство після звільнення з в'язниць режиму Асада.

За її словами, після звільнення з незаконного ув'язнення таких жінок, як правило, чекають на нові випробування на волі.

Сама Джесрі була затримана силами режиму Асада двічі.

Уперше жінку взяли під варту під час демонстрацій у провінції Алеппо у 2012 році, тоді вона провела в ув'язненні тиждень.

У 2014 році її затримали повторно прямо у будівлі вузу, до закінчення якого залишався лише день. На цей раз Джесрі довелося провести у в'язниці 100 днів.

«Це були дуже важкі дні. Я піддавалася всім формам тортур», - сказала сирійка.

За її словами, жінкам у в'язницях не давали воду та їжу, піддавали важким формам тортур.

Наглядачі ґвалтували жінок, а потім били тих, хто завагітнів, щоб був викидень, розповідає Джесрі. Якщо вагітність зберігалася, то породіллю продовжували жорстоко бити та вбивали, згадує вона.

Сама Джесрі після тортур 12 днів перебувала у комі. «Мене потягли до моргу, вирішивши, що вже мертва. Прийшла до тями, вдарившись об сходи. Перевели до військової лікарні. Не встигла одужати і знову відвели до в'язниці», – каже активістка.

За словами Джесрі, розвідка сил режиму Башара Асада допитувала її тиждень у Дамаску. Її судили з вимогою страти. «Потім мене звільнили за велику суму грошей», - каже вона.

Під тортурами сирійку змусили зізнатися у злочинах, яких вона не робила.

У Сирії того, кому вдалося вийти на волю з в'язниці режиму Асада, вважають заново народженим, сказала вона.

«Вийшовши з в'язниці, я поїхала до сім'ї в Алеппо. Мені були раді, але душевний стан підкосився, коли я зрозуміла, що у суспільстві жінки після в'язниці режиму Асада живуть із «печаткою ганьби». Так у всіх східних культурах. Потрапити до в'язниці для жінки ганебно. Це стало причиною великих душевних страждань для мене», - сказала вона.

Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 16 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.