​Нідерланди вибачилися за рабство в колоніальні часи, але Бельгія цього поки що не зробила


У суботу, 1 липня, під час церемонії з нагоди 160-ї річниці законного скасування рабства в Нідерландах, включаючи їх колишні колонії в Карибському басейні, король Нідерландів Віллем-Олександр попросив вибачення за причетність своєї країни до работоргівлі, повідомляє Польське радіо.

Бельгія, як і Нідерланди, має cумнозвісне минуле та скоєні колоніальні звірства на рахунку. Правління Леопольда II у Конго, яке малося його приватною власністю, було часом найбільшого терору, геноциду, рабської праці, експлуатації та хвороб.

Протягом багатьох років до Бельгії лунали заклики відповісти за своє колоніальне минуле. Однак ні уряд Бельгії, ні правлячий монарх не принесли офіційних вибачень.

У 2020 році у листі до влади в Кіншасі король Бельгії Філіп висловив лише глибокий жаль з приводу кривд, яких зазнав конголезький народ. У Бельгії була створена спеціальна комісія з питань колоніального минулого. Проте у 2022 році, після майже дворічної роботи комісії, угоду про офіційне та формальне вибачення за колоніальне минуле було заблоковано.

Фото pxhere.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 17 листопада обговорив актуальні події на фронті :

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.