​Президент Литви Науседа переміг у другому турі виборів і обіцяє продовжувати свою політику як на міжнародній, так і на внутрішній арені

Президент Литви Ґітанас Науседа був обраний на другий термін. У другому турі виборів він набрав майже 75 відсотків голосів і переміг прем'єр-міністерку Інґріду Шимоніте, яку підтримали близько 24 відсотків виборців. Явка виборців склала 49,5%, повідомляє Польське радіо.

Після підрахунку голосів виявилося, що Ґітанас Науседа отримав більшу підтримку, ніж п'ять років тому, коли він також змагався з Інґрідою Шимоніте у другому турі президентських виборів. Президенту Литви 60 років, він економіст за освітою і має ступінь доктора філософії в галузі суспільних наук. Він є проєвропейським політиком і давно прагне посилити безпеку в країнах Балтії. На виборах балотувався як незалежний кандидат.

Ґітанас Науседа обіцяє продовжувати свою політику як на міжнародній, так і на внутрішній арені.

«Наші найважливіші союзники залишаються незмінними: США, Німеччина, Польща, балтійські сусіди. У нас однакові погляди на питання надання допомоги Україні та на загрозу з боку росії», — заявив він.

Прем'єр-міністерка Інґріда Шимоніте привітала Ґітанаса Науседу з перемогою й оголосила, що залишиться на посаді очільниці уряду.

Цього року литовці підуть на вибори ще двічі. 9 червня відбудуться вибори до Європейського парламенту, а восени — парламентські вибори.

Ґітанас Науседа. Фото РАР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.