Друга атака на електронні пристрої у Лівані - на цей раз загинуло щонайменше 14 осіб, сотні поранені
- Подробиці
- Опубліковано 19.09.2024 14:34
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 4049
Ще одна атака на електронні пристрої у Лівані. Міністерство охорони здоров’я повідомило, що принаймні 14 людей загинули та 450 були поранені у середу, 18 вересня, внаслідок хвилі вибухів рацій (walkie-talkie) у кількох частинах країни, повідомляє Голос Америки.
Принаймні один із вибухів стався під час одного з похоронів, організованих угрупованням Хезболла для трьох своїх членів та дитини, які були серед 12 загиблих у вівторок, коли масово вибухнули тисячі пейджерів, які використовувала група, вибухнули по всій країні, поранивши майже 3000 людей.
Хезболла звинуватила в атаках Ізраїль, який не прокоментував напад, навіть незважаючи на те, що експерти з безпеки на Близькому Сході та в США повідомили американським ЗМІ, що атаки на пейджери у вівторок були роботою ізраїльської розвідки, Моссада.
Іранські державні ЗМІ повідомили, що посол країни в Лівані Моджтаба Амані був серед поранених у результаті вибуху пейджера у вівторок.
Іран підтримує угруповання «Хезболла» та ХАМАС, а також конфлікти в Газі та вздовж ізраїльсько-ліванського кордону, які викликають побоювання щодо розширення регіонального воєнного конфлікту.
Інцидент з пейджерами стався через кілька годин після того, як уряд Ізраїлю оголосив про розширення своїх цілей у війні проти ХАМАСу у секторі Газа, зокрема, щоб захистити північний Ізраїль від ракетних атак «Хезболли».
На залишках пристроїв, що вибухнули у вівторок, було корпоративне маркування тайванського виробника Gold Apollo. Утім, засновник цієї компанії Хсу Чінг-Куанг заявив у середу, що його компанія не виробляла ці пейджери.
За його словами, компанія Gold Apollo дозволила використовувати свій бренд на пристроях, які виробляє та продає компанія BAC у Будапешті, Угорщина.
Американські журналісти із CBS News звернулись до угорської Bac Consulting з проханням прокоментувати, де і як виробляють та продають їхні пристрої. Компанія не відповіла на запити ні телефоном, ні електронною поштою.
Утім, речник Віктора Орбана, прем’єр-міністра Угорщини, Золтан Ковач відповів CBS News, що в офісі угорського лідера «немає інформації з цього приводу».
У своїх соцмережах речник угорського прем'єра написав, що компанія Bac Consulting є «торговельним посередником, який не має виробничих або операційних майданчиків в Угорщині». За його словами, компанія «має одного менеджера, зареєстрованого за заявленою адресою, і пристрої, на які посилається, ніколи не були в Угорщині».
«Служба нацбезпеки Угорщини співпрацює з усіма відповідними міжнародними партнерськими агентствами та організаціями», – повідомив Золтан Ковач.
Експерти з безпеки на Близькому Сході та в США у коментарях американським ЗМІ сказали, що, на їхню думку, ізраїльські агенти, ймовірно, якимось чином перехопили відправлення пейджерів, додали вибухівку до пристроїв, перш ніж пристрої потрапили до рук членів «Хезболли» у Лівані.
Фото АР
Також з цієї категорії...

Пятерым насильникам индийской студентки грозит...
3 янв. 2013 г.

Британского кардинала обвинили в «неподобающем...
24 февр. 2013 г.

В'язні Гуантанамо подали в суд...
13 янв. 2018 г.
Набираючі популярність...

Оперативна інформація станом на 08.00...
22 апр. 2025 г.

1130 москалів подохло минулої доби...
22 апр. 2025 г.

Збито 38 ворожих БпЛА 16...
22 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 22 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі