США та Японія проводять десятиденні військові навчання на тлі напруженості навколо Тайваню
- Подробиці
- Опубліковано 23.10.2024 17:59
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 1389
Сполучені Штати та Японія розпочали спільні 10-денні військові навчання на тлі загострення напруженості між Китаєм і Тайванем та продовження війни в Україні. У навчаннях під назвою Keen Sword («Гострий меч»), які проходять що два роки, беруть участь 45 тисяч військовослужбовців з двох країн, 40 кораблів та 370 літаків, а також сили з Австралії та Канади. Навчання проходитимуть по всій Японії, повідомляє Голос Америки, посилаючись на AFP.
«У нас є сильне відчуття терміновості, що ми не можемо виключити можливість виникнення серйозної ситуації, схожої на Україну, у регіонах поблизу нашої країни, — заявив напередодні генерал Йошіхіде Йошіда з Сил самооборони Японії. — Ми сповнені рішучості запобігти та стримати таку ситуацію».
За словами Йошіди, американсько-японський альянс є неодмінною частиною регіональної стабільності. Таку думку також поділяють у США та НАТО.
Зокрема, зустріч міністрів оборони НАТО у Брюсселі 17-18 жовтня вперше пройшла у розширеному форматі, із залученням Австралії, Японії, Нової Зеландії та Південної Кореї, а також на рівні ЄС.
«Війна в Україні показала, що нестабільність у Європі може мати далекосяжні наслідки в усьому світі, і що країни за тисячі миль від нас – як-то Іран, Китай і навіть Північна Корея – можуть зіпсувати безпеку на нашому власному подвір’ї. Наш світ тісно пов’язаний – і наша безпека також», – сказав генеральний секретар НАТО Марк Рютте, який головував на своїй першій зустрічі міністрів оборони НАТО після вступу на посаду на початку жовтня.
«Гострий меч» забезпечить збереження нашої переваги над тими, хто прагне підірвати заснований на правилах міжнародний порядок», — заявив адмірал Стів Кьолер, командувач Тихоокеанського флоту США.
Відчуття звʼязку безпеки Індо-Тихоокеанського регіону з війною в Україні є послідовно присутнім в офіційній японській політиці та риториці.
Як повідомляв раніше Голос Америки, новий прем’єр-міністр Японії Шігеру Ішіба 4 жовтня у своїй першій політичній промові попередив, що «сьогоднішня Україна може бути завтрашньою Східною Азією», сказавши, що світ стає дедалі більш поляризованим.
«Багато хто боїться, що сьогоднішня Україна може бути завтрашньою Східною Азією. Чому стримування не спрацювало в Україні?» - заявив Ішіба у парламенті країни.
Така риторика Ішіби наслідує позицію його попередника на посаді, Фуміо Кішіди, який ще влітку 2022 року заявив, що «Україна сьогодні може стати Східною Азією завтра».
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Японія стала одним з найбільших донорів допомоги Києву. За даними Кільського інституту світової економіки, який слідкує за допомогою міжнародних партнерів Україні, Японія надала Києву загалом понад 9 мільярдів євро допомоги станом на 31 серпня 2024 року, що ставить її на четверте місце серед усіх країн-донорів.
За словами речника Сил самооборони Японії, під час американсько-японських навчань буде вперше відпрацьовано повітряну «евакуацію» з острова Йонагуні, найближчого до Тайваню японського острова.
Самі ж навчання відбуваються через тиждень після того, як Китай провів власні військові навчання поблизу Тайваню, які включали імітацію блокування портів й окремих районів острова, а також напад на морські та наземні цілі, повідомляє Reuters.
Китай, який розглядає самоврядний демократичний Тайвань як свою власну територію, останніми роками влаштовував майже щоденні військові маневри навколо острова, включно з відпрацюванням блокування та нападів на порти, додає Reuters. Пекін офіційно не виключає застосування сили задля повернення Тайваню під свій контроль.
У відповідь на китайські навчання, міністр оборони Тайваню Веллінгтон Ку заявив 23 жовтня, що справжня блокада Тайваню Китаєм стала б актом війни та мала б далекосяжні наслідки за межами Тайваню, адже п'ята частина світових вантажів проходить через Тайванську протоку.
За його словами, за міжнародним правом блокада забороняє всім літакам і кораблям заходити в заблоковану зону.
«Тоді, згідно з резолюціями ООН, це розглядається як форма війни», – додав він, пояснивши, однак, що навчання й справжня блокада є абсолютно відмінними.
Китай стверджує, що Пекін має виключну юрисдикцію над Тайванською протокою шириною близько 180 км. Тайвань і Сполучені Штати вважають, що Тайванська протока є міжнародним водним шляхом.
Військово-морські сили США регулярно проходять через протоку для відстоювання свободи судноплавства. Інші союзники США, такі як Канада, Німеччина та Велика Британія, також виконували подібні місії, що викликає невдоволення Пекіна.
Фото АР
Також з цієї категорії...

Google следит за пользователями через...
21 февр. 2012 г.

838 тысяч человек пострадали от...
23 мар. 2013 г.

Єреван попросив у Москви зброю
7 апр. 2016 г.
Набираючі популярність...

Ян Пєкло, колишній посол Польщі...
19 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
22 апр. 2025 г.

1130 москалів подохло минулої доби...
22 апр. 2025 г.
Останні новини
22.04.2025 09:19
1130 москалів подохло минулої доби на українській землі21.04.2025 09:53
670 кацапів подохло минулої доби на українській землі20.04.2025 09:13
950 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 19 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі