​Глава МЗС Туреччини візьме участь у зустрічі щодо України у Великій Британії

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан візьме участь у зустрічі щодо України, яка відбудеться 2 березня в Лондоні, столиці Великої Британії. Згідно з інформацією, отриманою з дипломатичних джерел, Фідан буде присутній на зустрічі щодо України від імені президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, повідомляє турецьке інформагентство Анадолу.


Очікується, що турецький міністр обміняється думками з питань, пов'язаних із російсько-українською війною, включно з останньою заявою президента США Дональда Трампа з акцентом на переговори, розповість своїм співрозмовникам про внесок, який Туреччина може додати в цей процес, наголосить на зусиллях країни з припинення російсько-української війни з досягненням справедливого і тривалого миру, а також підтвердить підтримку територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України.

Як очікується, Фідан також зробить акцент на готовності Туреччини надати в майбутньому майданчик для проведення переговорів, наголосить на необхідності встановлення сталої безпеки, економічного процвітання та стабільності в регіоні.

Процес, пов'язаний із припиненням російсько-української війни, почав набирати обертів, зокрема завдяки ініціативам Анкари. У цьому контексті 18 лютого в Туреччині відбулася зустріч президента Ердогана з главою української держави Володимиром Зеленським.

Крім того, Фідан зустрівся з главою мзс рф Сергієм Лавровим на полях міністерської зустрічі G20 у Йоганнесбурзі 20 лютого, а потім в Анкарі - 24 лютого. Глава МЗС Туреччини також мав можливість обговорити це питання з держсекретарем США Марко Рубіо та спеціальним представником президента США з питань України та росії Кітом Келлоггом на полях Мюнхенської конференції з безпеки 14-16 лютого.

Зустріч щодо України приймає прем'єр-міністр Великої Британії Кейр Стармер. Очікується, що на ній обговорюватимуть поточні події в контексті російсько-української війни, а також питання, пов'язані з європейською безпекою.

Крім Туреччини, на зустріч були запрошені Україна, Німеччина, Франція, Італія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Іспанія, Фінляндія, Швеція, Чехія, Румунія, а також представники НАТО і ЄС.

Зустріч стане продовженням серії конференцій, що розпочалися в Європі з метою визначення нової позиції в умовах процесу, що розпочався з прямих контактів Трампа з президентами росії та України 12 лютого задля негайного припинення російсько-української війни, а також зустрічі міністрів закордонних справ США та росії в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, 18 лютого.

Тим часом, Франція 12 лютого провела зустріч на рівні міністрів закордонних справ з метою обговорення питань європейської безпеки за участю Німеччини, Польщі, Італії, Іспанії та Великої Британії, а також України. Крім того, неформальний саміт щодо України та європейської безпеки відбувся з ініціативи президента Франції Емманюеля Макрона 17 лютого.

Хакан Фідан. Фото aa.com.tr



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 19 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.