​Про РАБ-тариф і наші реалії

Близько 10% від вашого тарифу на е/е іде до обленерго, решта майже 90% виробникам (у Європі це 40% на 60%).


Близько 15% від тарифу обленерго, або 1,5% від наших тарифів, іде на фінансування інвестиційної програми обленерго: модернізація мереж, заміна ліній та трансформаторів, будівництво підстанції.

Для того, щоб обленерго реалізовувало цю оплачену споживачами інвестиційну програму, вона має бути затверджена НКРЕКП.

Тим не менше, сьогодні, станом на 15 травня, не затверджена інвестиційна програма жодного обленерго. Регулятор заборонив використання цих грошей і зобов’язав просто акумулювати кошти на рахунках.

Це безпрецедентна ситуація, щоб інвест програми не були затверджені на п’ятий місяць року.

Тобто, споживачі оплачують модернізацію вже 5 місяців, але жодних реальних робіт, ніякої модернізації мереж не відбувається. Знову крайніми будуть споживачі, бо це призведе до ще гіршої якості послуг.

Очевидно, що по 2018 році будуть величезні невиконання інвест програм, бо за півроку нереально зробити річний обсяг робіт.

Але абсурд і наглість нашої ситуації, що будучи не здатними затвердити навіть існуючі інвест програми, пан Вовк та деякі учасники ринку нам знову нав’язують масштабне підвищення тарифів у вигляді неадекватної версії РАБ-тарифів. Бо «терміново треба різко збільшити інвест програми та модернізувати мережі». Один рецепт на всі випадки життя - підвищення тарифів.

Цей період псевдо-реформ і сумної сторінки в історіі НКРЕКП потрібно завершувати. А у таких реаліях РАБ-тарифи у 2018 році взагалі неактуальні. Тому є час на підготовку нормальної версії РАБ-тарифів, що може запрацювати у наступному році. Сподіваюсь, новий склад НКРЕКП цим і займеться.

Andriy Gerus, facebook.com

Фото ICTV



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.