Євросоюз поки не став вимагати від Києва скасування імпортних мит

mita

 
Європейська комісія в рамках консультацій з Києвом не стала висувати вимоги про скасування імпортних мит. Крім того, вона не розглядає можливість скасування преференційного режиму в торгівлі з Україною. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на джерела з української та європейської сторін. Також це випливає з відповіді представництва Європейського союзу в Україні на запит видання.


«На даний момент не розглядається можливість того, щоб ми зупинили дію преференційного режиму», - йдеться в офіційному коментарі представництва.

Як повідомлялося, наприкінці грудня український уряд підвищив імпортний збір. Метою даної ініціативи названа необхідність стабілізації платіжного балансу. У той же час, цей крок порушив низку норм Угоди про асоціацію, інших домовленостей з ЄС і погрожував скасуванням пільгового торгового режиму з ЄС. У цьому випадку повинні бути відновлені мита для українських товарів, що експортуються до Євросоюзу.

Введення мит йде врозріз з умовами одностороннього скасування мит з боку ЄС, визнали в представництві. «Автономні торговельні заходи, введені Євросоюзом, мали умову: Україна повинна була утримуватися від нових мит для європейських товарів», - заявили в диппредставництві.

«Між тим законодавчий акт (пільговий режим) дає Єврокомісії право діяти на свій розсуд, беручи до уваги виняткові обставини, що склалися в Україні, включаючи платіжну кризу», - пояснили в представництві ЄС.

У заяві дипломатичного представництва немає чіткого твердження про те, що ЄС дав остаточну згоду на нові мита - це питання ще має бути вирішено згодом. Проте джерела видання з обох боків стверджують, що така згода майже напевно є - за умови, що Україна не матиме претензій з боку Світової організацій та Міжнародного валютного фонду.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 17 вересня обговорив наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.