​Суд у Лондоні постановив не видавати до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа

У лондонському суді 4 січня оголосили, що Джуліана Ассанжа, засновника WikiLeaks, не можна видавати до Сполучених Штатів, де йому висунули звинувачення у шпіонажі і в незаконному проникненні в урядові комп’ютерні системи.


Суддя Ванесса Барайтсер визнала законність підстав американських вимог про екстрадицію, але вирішила, що вагомішим аргументом проти видача Ассанжа до США є проблеми з його психічним здоров'ям і, зокрема, загроза самогубства, повідомляє «Голос Америки».

Очікують, що представники США подаватимуть апеляцію проти рішення судді.

Прихильники Джуліана Ассанжа називають його журналістом-викривачем і стверджують, що його треба захищати на підставі принципу свободи слова.

Але критики закидають, що він маніпулював викриттями, керуючись власними цілями, і вказують, що поширення деяких документів поставило під загрозу життя людей.

49-річний Ассанж перебував у в’язниці в Британії після семи років переховування від британської поліції в лондонській будівлі посольства Еквадору, де він попросив притулку 2012 року, уникаючи екстрадиції до Швеції, де щодо нього провадили тепер закрите слідство за звинуваченнями у сексуальному насильстві.

Справа у Швеції була закрита з технічних причин, а британський суд покарав Ассанжа за непокору судовому рішенню у Лондоні, і він залишався за ґратами на час розгляду вимоги про екстрадицію.

Американські звинувачення

Американська прокуратура обвинувачує Джуліана Ассанжа по низці пунктів закону про боротьбу зі шпіонажем у зв'язку з отриманням з американської державної комп'ютерної системи та оприлюдненням таємних документів військового і дипломатичного відомств США.

2010 року сайт WikiLeaks опублікував документи, які надав колишній службовець американської розвідки Бредлі/Челсі Менінґ, який визнав викрадення і згодом відбув кількарічне ув’язнення.

Окремо Ассанжу закидають, що під час виборчої кампанії у США 2016 року була розповсюджена викрадена, як вважають росіянами, інформація на шкоду Гілларі Клінтон, яка тоді змагалася за президентську посаду з Дональдом Трампом.

Сполучені Штати попросили Британію видати Ассанжа 2019 року після того, як йому припинили надавати притулок у посольстві Еквадору.

Джуліан Ассанж. Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.