судовий позов за лайк?

Символ японського руху #MeToo та журналістка Шиорі Іто, подала до суду на члена правлячої партії Міо Сугіту за відшкодування збитків за те, що, нібито, було натиснуто на значок "подобається" на декількох твітах, якими, як заявляє, Шиорі Іто, її ображали.

У позові, поданому до районного суду Токіо, Іто вимагає від Сугіти відшкодування збитків за 2,2 мільйона ієн за уподобання членом Ліберально-демократичної партії твітам інших людей.
Виступаючи на прес-конференції в Токіо, адвокат Іто заявив, що ставити «подобається» деяким подібним твітам - еквівалентно "груповому знущанню", додавши, що Сугіта треба нести відповідальність навіть якщо це відбувається у кіберпросторі.
У країні, де мало жертв сексуального насильства, Іто є символом руху Японії проти сексуального насильства після того, як виступила з обвинуваченням у зґвалтуванні проти Норіукі Ямагучі, колишнього керівника вашингтонського бюро Tokyo Broadcasting System Television Inc, проте, згідно коментарів читачів, не всі розділяють позицію журналістки. Деякі переконані, що позов за лайк може стати дуже небезпечним прецедентом щодо обмеження як обміну думками, так і правила вільно виказувати свою точку зору. А деякі навіть зауважили, що Шиорі Іто поки не думає про те, що подібний підхід хтось захоче використати і проти неї.
Коментатори не вірять в успішність такого позову, але зазначають, що подавати до суду за натискання кнопки (що також може бути і випадковим), може нести непередбачувані наслідки.
japantoday.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.